Rejestracja

Harmonogram

Aktualności

Kontakt

 

WAGC Polska

Cykl turniejów golfowych World Amateur Golfers Championship stanowi eliminację do Handicapowych Mistrzostw Świata w golfie. W 2016 roku, odbędzie się 14 turniejów eliminacji w Polsce, jedna w Hiszpanii oraz krajowy finał.

Rejestracja
Pierwszy turniej eliminacyjny Race to Borneo World Amateur Golfers Championship odbył się w Abu Dhabi na niezwykłych polach golfowych i w doskonałych przyjaznych dla golfistów warunkach pogodowych. Pola Abu Dhabi National Golf Club, na którym rozgrywane są turnieje z cyklu European Tour, czy Saadiyat Beach Golf Club postawiły bardzo wymagające warunki

Pierwszy turniej Komu Group WAGC Golf Challenge w kategorii stableford netto hcp 18,1 – 36 wygrał Piotr Hofman, a w grupie 0 – 18 zwyciężył Zbigniew Hahs. Najlepszy wynik spośród Kobiet osiągnęła Charlene Zhao, natomiast we wspólnej kategorii brutto zwyciężył Jerzy Dudek. Nagrodę w kategorii netto z ¾ hcp wywalczył Marek Tian.

. Drugi turniej zorganizowany został w atrakcyjnej formule Match Play. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny: Północ oraz Południe Polski. Po rozegraniu 70 procent meczów był remis i zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka, jednakże zawodnicy reprezentujący Południe wygrali prawie wszystkie swoje ostatnie mecze i zwyciężyli w stosunku 20,5 do 15,5 z graczami z Północy.

W dniu rozgrywania I turnieju eliminacyjnego World Amateur Golfers Championship z samego rana przyszła burza i opady deszczu, jednak szczęście nam sprzyjało i pogoda poprawiła się, zanim nastąpił czas startu pierwszych zawodników.
W najniższej grupie hcp wygrał Rafał Majchrzak, a w grupie 10,5 – 15,4 z wynikiem 69 zwyciężył Maciej Linzenbarth. Ryszard Majewski został nagrodzony jako najlepszy gracz z grupy 15,5 – 20,4, natomiast grupę hcp 20,5 – 25,4 z wynikiem 61 netto wygrał Rafał Twarowski. W grupie 25,5 – 36 zwyciężył Krzysztof Cichowski. Pełne wyniki turnieju znajdują się TUTAJ. Wszyscy zwycięzcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymali awans do krajowego finału WAGC.

Pakujemy walizki oraz torby golfowe i wracamy do Polski, żeby już 13 kwietnia na polu golfowym Kalinowe Pola rozegrać pierwszą krajową eliminację. Zapraszamy do zapisów na następne turnieje TUTAJ.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu pragniemy podziękować za wspaniałe emocje golfowe, a partnerowi naszego turnieju – firmie Komu Group, za organizację tego niezwykłego wyjazdu. Dziękujemy że byliście z nami.